گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و توییتر برای ساده سازی انتقال داده ها متحد می شوند

چهار نفر از بزرگترین شرکت های فن آوری با هم همکاری می کنند تا کاربران بتوانند اطلاعات خود را بین سرویس دهندگان انتقال دهند.

گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و توییتر برای ساده سازی انتقال داده ها متحد می شوند

دیمین کیران، مسئول حفاظت از داده ها در توییتر، توضیح داد که گوگل ، مایکروسافت، فیس بوک و توییتر، امروز خبر از پروژه جدیدی به نام DTP برای انتقال اطلاعات داد که به کمک آن افراد را قادر می سازد آزادانه اطلاعات خود را از طریق اینترنت بین شبکه های اجتماعی انتقال دهند.

پروژه DTP در هسته خود از یک سری از آداپتورها استفاده می کند که می توانند API های سازگاری را به بسته های اطلاعات قابل فهم تبدیل کنند. این آداپتورها به دو شکل هستند :

آداپتورهای داده واردات و صادرات و آداپتورهای تأیید هویت برای تأیید و حفاظت از کاربران . یه صورت تئوری می توان گفت که فرد میتواند تصاویر Instagram خود را به Flickr یا Google Photos منتقل کند بدون اینکه کتابخانه خود را بارگیری و بارگذاری کند، این پروژه شامل بسیاری از انواع داده نظیر ایمیل ها، مخاطبین، تقویم و … خواهد بود همچنین در این پروژه انواع داده های فردی گروه بندی می شوند.

DTP هنوز در حال توسعه است و در دسترس عموم قرار ندارد. با این حال، این امکان وجود دارد که مهندسین کنجکاو می توانند از آن استفاده کنند. هدف نهایی این است که شرکت های دیگرهم برای توسعه بیشتر این پروژه وارد عمل شوند.

به عنوان مثال، ممکن است شما بخواهید از فیس بوک خود خارج شوید و در +Google به فعالیت خود ادامه دهید این سرویس به شما این امکان را خواهد داد تا به راحتی بتوانید تمام اطلاعات شخصی خود را در +Google داشته باشید و دیگر نیازی به وارد کردن اطلاعات شخصی خود در این سرویس دهنده را نخواهید داشت در نتیجه رقابت آنلاین بیشتر خواهد شد و کاربران این شبکه های اینترنتی می توانند بهترین سرویس دهنده بین آنها را انتخاب کنند.

همچنین این پروژه به معرفی GDPR در اتحادیه اروپا می پردازد. در این قانون الزاماتی برای شرکت ها ایجاد می کند که از جمله آن به ابزار های دانلود اطلاعات برای کاربران می توان اشاره کرد. DTP فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا نیست و برای همه مردم دنیا قابل استفاده خواهد بود.اساسا این پروژه برای دستیابی به یک اینترنت باز و پویاتر خواهد بود.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع: engadget

021-88916789