ویندوز ۱۰ به هدف نصب یک میلیاردی خود نزدیک می شود

ویندوز 10

به طور خلاصه ویندوز ۱۰ مایکروسافت اکنون در بیش از ۹۰۰ میلیون دستگاه در سطح جهان نصب شده است.یوسف مهدی،نایب رئیس شرکت ویندوز و دستگاه ها امروز در توئیتر خود اعلام کرد که دستگاه های دارای ویندوز ۱۰ در ۱۲ ماه گذشته نسبت به قبل افزایش بیشتری داشته اند.

 

هنگامی که مایکروسافت در تابستان ۲۰۱۵ ویندوز ۱۰ را راه اندازی کرد،هدف گذاری کردند که تا سال ۲۰۱۸ یک میلیارد دستگاه ویندوز ۱۰ را نصب کرده باشند.البته یک سال بعد ریموند نسبت به این پیش بینی مجددا اظهار نظر کرد و گفت شاید هدف گذاری کمی بیش از حد خوشبینانه باشد.

تعداد فزاینده کاربران ویندوز ۱۰ به طور بدیهی نشان می دهد که پشتیبانی از ویندوز ۷ رفته رفته از میان برداشته خواهد شد. مایکروسافت قصد دارد تا در ژانویه سال ۲۰۲۰، پشتیبانی از این ویندوز را لغو کند. در حال حاضر نیز اکثر دستگاه های تجاری به ویندوز ۱۰ متمایل شده اند. پرش به رقم ۹۰۰ میلیون، تنها شش ماه پس از اعلام رسیدن به هدف ۸۰۰ میلیون کاربر ویندوز ۱۰ صورت گرفت. در صورت ادامه یافتن این روند، مالک آفیس می تواند تا شش ماه دیگر به هدف ۱ میلیارد کاربر برای Windows 10 دست یابد.

تعداد دستگاه های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ در سپتامبر سال ۲۰۱۸ برابر با ۷۰۰ میلیون بوده و این عدد در ماه مارس سال ۲۰۱۹ به ۸۰۰ میلیون دستگاه رسیده است. حال در سپتامبر ۲۰۱۹، بیش از ۹۰۰ میلیون کاربر از Windows 10استفاده می کنند. این سیستم عامل در اوایل سال جاری توانست محبوبیت ویندوز ۷ را از آن خود کرده و از پرطرفدارترین سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت جلو بزند.