فیسبوک قصد دارد ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کند

فیسبوک با نیم نگاهی به پرداخت در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، قصد دارد ارز رمزنگاری شده‌ی خود را راه‌اندازی کند.

اخیرا گزارش شده است که فیسبوک قصد دارد پول رمزنگاری شده خود را راه‌اندازی کند. در حال حاضر جزئیات زیادی در خصوص این خبر وجود ندارد؛ اما فیسبوک اعلام کرده که به‌طور ویژه بر استفاده از ارز رمزنگاری شده (cryptocurrency) خصوصا برای تسهیل پرداخت در پلتفرم خود متمرکز شده است؛ این عمل می‌تواند تغییرات چشمگیری در پایگاه کاربران پرشمار فیسبوک و بخش بازار موجود در سایت برای خرید و فروش کالاها ایجاد کند. همچنین این شرکت به بررسی راه‌های مختلف برای ارتقاء ارز دیجیتال معین‌شده و فناوری‌های زیربنایی بر مبنای بلاک‌چین در سراسر پلت‌فرم خود می‌پردازد.
مجموعه مقالات بیت‌کوین

قسمت اول: بیت کوین زیر ذره بین؛ پول رمزنگاری شده چرا و چگونه متولد شد؟
قسمت دوم: بیت کوین زیر ذره بین؛ بررسی ساختار فنی و امنیت بیت کوین
قسمت سوم: نقاب ساتوشی ناکاموتو بر چهره چه کسی است؟
قسمت چهارم: بلاک‌چین و کاربرد آن در حوزه‌های مختلف

گفته می‌شود فعالیت‌های مربوط به توسعه‌ی این ارز توسط دیوید مارکوس رهبری می‌شود. در اوایل این هفته گزارش شد که او بخش جدید مربوط به بلاک‌چین را در فیسبوک رهبری می‌کند تا از بهترین راه ممکن داده‌های مبتنی بر بلاک‌چین را از ابتدا طرح‌ریزی و از قدرت این فناوری در سراسر فیسبوک استفاده کند.

فیسبوک پس از انتشار اخبار در رابطه با احتمال عرضه‌ی ارز دیجیتال اختصاصی خود، اعلام کرد که این شرکت نیز مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر در جستجوی راه‌هایی برای استفاده از قدرت فناوری بلاک‌چین است. بنا بر اطلاعات ارائه‌شده توسط فیسبوک، بخش جدید شرکت که برای تحقیقات روی فناوری بلاک‌چین تأسیس شده، برنامه‌های مختلفی را بررسی خواهد کرد.
بیشتر بخوانید:
اپل در آستانه ارزش بازار یک تریلیون دلاری است
گوشی فینی برای محافظت از ارزهای رمزنگاری شده به بازار می‌آید
بلاک چین و تحول در قوانین ضد تقلب و ضد پولشویی
فیسبوک و کریستیانو رونالدو با یک دیگر همکاری می‌کنند
فیسبوک بخشی جدید برای تمرکز روی بلاک چین ایجاد کرد

www.rasamco.ir

سخت افزارسازان‌رسام

منبع theverge

021-88916789