خرید SAN

توانمندسازی شرکت ‌ها با راهکارهای ذخیره‌ سازی SAN Storage – خرید SAN

سن استوریج چیست و چگونه خرید SAN می تواند برای شرکت و سازمان شما مفید باشد؟

آیا در جست و جوی یک سیستم و شبکه ذخیره سازی کارآمد برای شرکتتان هستید؟ اگر پاسختان به پرسش ما مثبت است، این مقاله را مطالعه کنید تا درباره خرید SAN و مزایای آن برای کسب و کارها و سازمان ها بیشتر بدانید.

 Storage Area Network (SAN) یک گروه از دستگاه‌ های ذخیره‌ سازی است که توسط شرکت ‌های بزرگ برای اجرای برنامه‌ ها و وظایف تجاری استفاده می ‌شود. این شبکه اتصالاتی بین دستگاه‌ های ذخیره‌ سازی و سرورهای مختلف ایجاد کرده و راحتی و سرعت دسترسی به ذخیره ‌سازی را فراهم میکند؛ زیرا مجموعه ای از چندین سیستم رایانه ای است که به هم مرتبط شده اند. همچنین اگر اختلالی رخ دهد، مسیر جایگزینی ایجاد کرده و با کاهش بار کاری، عملکرد و کارایی را افزایش می ‌دهد.

ویژگی های SAN Storage  

متشکل از سوئیچ ها و هاست ها

SAN  شامل سوئیچ‌ ها، هاست ها و دستگاه‌ های ذخیره‌ سازی است که با فناوری ‌ها و پروتکل ‌های مختلف به یکدیگر متصل و مرتبط هستند. این شبکه با استفاده از فناوری Fibre Channel ساخته میشود که از پروتکل Fibre Channel برای حفظ فرآیندها استفاده می ‌کند.

مدیریت شبکه های ذخیره سازی

استفاده از Storage Area Network  (SAN) برای یک منطقه گسترده از دستگاه ‌های ذخیره‌ سازی متصل به هم مزایای زیادی دارد. این کار به مدیریت شبکه‌ های ذخیره‌ سازی مرکزی کمک می‌ کند و تا دو سوم سیستم‌ های ذخیره ‌سازی در شبکه‌ های دیتا را تشکیل می ‌دهد.

مورد استفاده در دیتابیس های مختلف

بسیاری از دیتابیس ها مانند  Oracle، Microsoft Server  و زیرساخت های بزرگ دسکتاپ مجازی از SAN استفاده می کنند.

راهنمای کامل انتخاب سیستم ذخیره سازی – SAN ، NAS و DAS

خرید SAN

چرا خرید SAN نیازهای ذخیره سازی هر کسب و کاری را برطرف میکند؟

ذخیره‌ ساز SAN به شرکت ‌ها و کسب ‌و‌ کارها کمک می‌ کند تا اطلاعات خود را به طریق مؤثر مدیریت کرده و پیشرفت کنند. این قابلیت در سیستم‌ های ذخیره ‌سازی آن‌ ها در طول شبانه ‌روز (۲۴/۷) قابل دسترسی است و توسط هر کارمندی در سازمان می ‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مطالب مرتبط  Tape library چیست؟ بررسی 7 ویژگی کلیدی Tape library
مقاومت در برابر خرابی سخت افزاری

سن استوریج یک سیستم کارآمد برای مدیریت سرورها ارائه می دهد. این سامانه اطلاعات را در اختیار همه افراد شرکت قرار می دهد و می تواند در برابر خرابی های سخت افزاری مقاومت کند.

مدیریت موثر دیتا

سن ها برای یک محیط تجاری خاص طراحی شده و از سوییچ های شبکه، نرم افزار و دستگاه ها تشکیل شده اند. مجموعه پیشرفته ویژگی‌ ها و فناوری مورد استفاده در SAN به مدیریت بهتر دیتا کمک می ‌کند. سیستم نگهداری فایل ها توسط سرورهای SAN مدیریت می شود.

قادر به مدیریت سرورهای متعدد

سرورهای متعددی را می توان به SAN متصل کرد. هیچ محدودیت ثابتی وجود ندارد که بتواند بر روی آن تعیین شود. این سیستم به خوبی با تکنیک مجازی‌ سازی کار می‌کند. همچنین ظرفیت SAN بیشتر از ۱۰۱۲ بایت است.

توزیع یکدست و یکسان امکانات ذخیره سازی

San storage می تواند امکانات ذخیره سازی را به طور یکسان در سراسر سازمان توزیع کند. همچنین، دستگاه‌ های ذخیره‌ سازی را دوباره به هم متصل می ‌کند که این کار منجر به مدیریت متمرکز می‌ شود و هزینه مالکیت (cost of Ownership) را کاهش می ‌دهد.

تامین امنیت اطلاعات

ذخیره ساز تحت شبکه san امکان ارائه امنیت اطلاعات بهینه سازی شده را فراهم می ‌کند. کاربران تأیید شده می ‌توانند با استفاده از لیست کنترل دسترسی در سوئیچ‌ ها به شبکه بپیوندند. همچنین همواره دسترسی به اطلاعات و برنامه‌ های ضروری برای کاربران فراهم خواهد شد.

ارائه مکان ثابت ذخیره‌سازی

شبکه ذخیره ‌سازی (SAN) تمام سرورها را از طریق سوئیچ‌ها با یکدیگر متصل می‌کند. این شامل جابجایی دستگاه ها به مکان دیگری نیست.

مطالب مرتبط  بررسی فناوری رمز گذاری کمپانی HPE جهت امنیت تیپ درایو

همچنین، می ‌توان بر اساس نیازهای شرکت، دستگاه‌ های ذخیره ‌سازی بیشتری به SAN اضافه کرد.

دارای امکانات حفاظتی پویا

امکانات حفاظتی در سن استوریج باعث می‌ شود که سرورها برای مدت زمان طولانی عملکرد داشته باشند. این بدان معناست که هنگام انجام هر کار تعمیر و نگهداری، شبکه ذخیره سازی همیشه در حال فعالیت خواهد بود.

امکان انتقال اطلاعات به طور شفاف و روان

این ویژگی فرآیند انتقال اطلاعات را بدون دخالت سرور امکان پذیر می کند. علاوه بر این، به چندین هاست اجازه می ‌دهد تا به انواع دستگاه‌ های ذخیره‌ سازی که به یک شبکه متصل هستند دسترسی داشته باشند. همچنین تمامی اطلاعات در SAN ذخیره می ‌شوند که به سیستم این امکان را می ‌دهد تا به دیتای سرورها و دستگاه‌ های ذخیره ‌سازی دسترسی پیدا کند.

مدیریت حوادث مرتبط با ذخیره سازی

یک SAN می ‌تواند اتصالات متعددی به سیستم ‌های ذخیره‌ سازی داشته باشد. این قابلیت به محافظت از اطلاعات در صورت تخریب توسط دستگاه های ذخیره سازی محلی کمک می کند. از طریق  SAN، اطلاعات می توانند به طور ایمن به مکان اصلی منتقل شوند. این سیستم اطلاعات را تکثیر کرده و یک تکنیک مفید بازیابی را ارائه می ‌دهد.

دارای فرآیند بازیابی دیتا با سرعت بالا

با انتخاب و خرید SAN می ‌توانید هنگام بازیابی اطلاعات، سرعیت بسیار بالاتر از ۵G را تجربه کنید. در اصل، این یکی از سریع‌ ترین فناوری‌ های انتقال اطلاعات تا به امروز است.

جهت مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله بررسی انواع SAN Storage مراجعه کنید.

خرید SAN

مزایای انتخاب و خرید SAN برای سازمان ها

زمان بکاپ‌ گیری کمتر

خرید SAN بهترین راه‌ حل برای زمانی ست که یک شرکت با چالش زمان پشتیبان‌ گیری طولانی در محیط سازمانی یا ذخیره‌ سازی اطلاعات مواجه می ‌شود. SANها  توانایی منحصر به فردی برای کپی اطلاعات به صورت تقریباً فوری دارند که آن ها را برای بکاپ گیری از دیتا ایده آل می کند.

مطالب مرتبط  خرید ذخیره ساز SAN :  بررسی انواع SAN Storage
پشتیبان ‌گیری متمرکز

Block level ، پشتیبان ‌گیری تدریجی (incremental backups) و وظایف سیستمی بهینه ‌سازی ‌شده مدیر IT از ویژگی‌ های بارزی هستند که توسط SAN ارائه می ‌شوند تا فرآیند پشتیبان ‌گیری را بهبود بخشند.

تکنولوژی های دیسک پرسرعت

استوریج های san بازیابی اطلاعات را با سرعتی بیش از ۵ گیگابیت در ثانیه فراهم می ‌کند.

مجموع ویژگی های بالا خرید SAN را به یک ضرورت برای کسب و کار شما تبدیل میکند.

خرید استوریج San Storage – Dell های سری All Flash

خرید SAN

جمع بندی مزایا و علل لزوم خرید SAN برای کسب و کارها

به طور خلاصه، SAN  یک سیستم ذخیره سازی کارآمد را ارائه می دهد که رایانه ها و سرورهای مختلف را به هم متصل می کند. خرید SAN توسط صنایع IT و مشاغل مختلف موجب تسریع مدیریت اطلاعات و ارائه دسترسی بیشتر شده است.

SAN Storage می تواند با حوادث ذخیره سازی مقابله کند. همچنین میتواند با ارائه راه حل هایی مانند امکانات پیشرفته بکاپ گیری، حجم کار را به حداقل برساند.

خرید SAN

رفرنس ها:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88916789