PIS2

PIS2 یک PS2 قابل حمل

بیش از یک دهه از توقف تولید پلی استیشن ۲ (PS2) می گذرد اما گیمرها هنوز درگیر استفاده از آن هستند. darkwingmod   یکی از کاربران ردیت پس از سال ها تلاش توانسته دستگاهی به نام PIS2 را عرضه کند که نقش پلی استیشن ۲ قابل حمل را بازی می کند.

این دستگاه از هسته اصلی سخت افزار PS2 و رزبری پای ۲ بهره برده است و فایل های بازی را از طریق سرور SMB با اتصالات اترنت اجرا می کند. Darkwingmod  می گوید بازی ها تقریبا با سرعت کامل اجرا می شوند و بازی های سبک FMV هم به صورت روان به نمایش در می آیند.

در PIS2 برای افزایش توسعه از مادربردPS2 اسلیم استفاده شده است که در یک شاسی بزرگ و خوش دست جای داده شده که شامل یک نمایشگر سازگار با سیگنال های کامپوزیت و VGA می شود. باتری پلی استیشن ۲ قابل حمل شارژ را به مدت ۹۰ دقیقه برای بازی نگه می دارند و می توان آنرا با شارژر PS2 شارژ کرد.

PIS2 دارای دو اسلات کارت حافظه است که در یکی از آنها می توان مموری قرار دارد اما اسلات دوم داخل شاسی قرار گرفته و میزبان کارت حافظه حاوی Free MCboot است که امکان اجرای کدهای ساین نشده را به سخت افزار می دهد. در  PS2 معمولی از Free MCboot برای اجرای بازی های کپی استفاده می شود اما در PIS2 امکان اجرای بازی پس از انتقال از طریق سرور SMB را فراهم می سازد.

کنسول پلی استیشن ۲ پس از عرضه در سال ۲۰۰۰ و در مدت بیش از یک دهه به فروش ۱۵۹ میلیونی رسید که آنرا به محبوب ترین بازی تاریخ تبدیل می کند. طبیعتا میلیون ها کاربر در سراسر دنیا خاطرات شیرینی را با این کنسول تجربه کرده اند و سعی دارند به روش های مختلف از جمله شبیه سازی خاطرت خود را زنده نگاه دارند.

مطالب مرتبط  4 جایگزین Adobe PDF Reader برای ویرایش PDF با ویژگی های رایگان بیشتر!

اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ایجاد و تولید PIS2 و پیشرفت گام به گام آن را در سایت BitBuilt دنبال کنید.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : engadget

021-88916789