تتصدر سوق الهواتف الذكية في الصين بالرغم من إنخفاض المبيعات

رشد چشمگیر درآمدهای هواوی علی‌رغم کارشکنی غربی‌ها

با وجود تلاش پیدا و پنهان کشورهای غربی برای تحریم هواوی و جلوگیری از رشد فزاینده آن، غول فناوری چین سال موفقی را پشت سرگذاشته است.

هواوی درآمدی بالغ بر ۱۰۸.۵ میلیارد دلاری را برای سال ۲۰۱۸ تخمین زده که حاکی از رشد ۲۱ درصدی نسبت به سال است. دلیل این بهبود به ۲۶ قرارداد جدید برای پیاده سازی شبکه های ۵G برمی گردد که به عنوان حوزه ای جدید درآمدهای بسیاری را به ارمغان می آورند. «گو پینگ» نایب رییس هیئت مدیره این شرکت با اشاره به تحویل بیش از ۱۰ هزار ایستگاه پایه مخابراتی از تلاش هرچه بیشتر هواوی برای به دست گرفتن رهبری شبکه های نسل پنجم خبر داد.

بخش دیگری از این درآمد نیز به واسطه فروش بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند و قرار گرفتن در جایگاه دوم بزرگترین تولید کننده موبایل دنیا محقق شده است. 

huawei china copy

آقای پینگ در واکنش به متهم شدن این کمپانی به جاسوسی برای دولت چین و تلاش کشورهای غربی برای جلوگیری از نفوذ هرچه بیشتر آنها در بازارهای بین المللی تاکید کرد:

این مشکلات نمی تواند مانع از پیشرفت ما شوند. مهم نیست شرایط به کدام سمت می رود، در هر صورت استراتژی ما برای همکاری با شرکت های دیگر به ویژه طرف های آمریکایی تغییر نخواهد کرد.

دونالد ترامپ در حال بررسی قانون جدیدی است که تمام شرکت های آمریکایی را از به کارگیری تجهیزات هواوی و ZTE منع می کند. سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این مساله یدون نام بردن از کشور خاصی تاکید کرده طرف های خارجی برای دغدغه های امنیتی خود باید دلایلی روشن ارائه کنند.

به گفته پینگ تحریم محصولات هواوی تنها به معنی نادیده گرفتن بهترین فناوری‌ها است. این شرکت همچنین از کشورهای غربی خواسته با ارائه مدارک جاسوسی این شرکت اتهامات وارده را اثبات کنند.

پینگ در پایان تاکید کرده که تحریم هواوی در بازار ۵G مثل برگزاری بازی NBA بدون حضور ستاره ها و در سطح کیفی پایین است.

مطالعه بیشتر : سازمان CIA مستنداتی از ارتباط هواوی با ارتش چین ارائه کرد

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : bloomberg

021-88916789