ویندوز 12

آیا ویندوز ۱۲ رایگان خواهد بود؟

همه چیز درباره ویندوز ۱۲

بر طبق آخرین شایعات، احتمالا ویندوز ۱۲ توسط کمپانی مایکروسافت، در حال طراحی طراحی و توسعه باشد. یک افشاگری از اینتل به ویندوز ۱۲ اشاره کرد. همچنین بر طبق اطلاعاتی در Windows Insider  که انتشار نسخه های پیشرفته سیستم عامل های مایکروسافت را نوید می دهد، به نظر می رسد مایکروسافت قصد ارائه یک ارتقاء بزرگ را دارد.

کمتر از دو سال از عمر ویندوز ۱۱ می گذرد، اما گزارش ها حاکی از آن است که مایکروسافت می تواند ویندوز جدید خود را به زودی در سال ۲۰۲۴ منتشر کند. البته مایکروسافت هنوز هیچ اعلامیه رسمی در این باره انجام نداده است.

ما در این مقاله هر ویژگی و پیشرفتی که می خواهیم در ویندوز آینده مایکروسافت ببینیم و هر مشخصاتی که ممکن است ویندوز ۱۲ داشته باشد را بررسی میکنیم.

تاریخ انتشار نسخه جدید ویندوز

ویندوز ۱۱ روند عرضه کندی داشت. گرچه هر کسی می ‌توانست ویندوز ۱۱ را پس از تاریخ انتشار رسمی آن نصب کند، اما باید به صورت دستی این کار را انجام می ‌داد. مایکروسافت ارتقا ویندوز ۱۱ را از طریق Windows Update و به آهستگی در اختیار دیگران قرار داد که این کار نحوه انتشار ویندوز ۱۱ را کمی غیر رسمی کرد.

در مورد نحوه عرضه ویندوز ۱۲، ما انتظار داریم رویکرد مطمئن ‌تری از مایکروسافت ببینیم.

مایکروسافت به وسیله برنامه داخلی Windows Update به کاربران ثبت نام شده اجازه می دهد تا ویژگی های جدید سیستم عامل ها را قبل از عرضه عمومی تست کنند. ما احتمال میدهیم که مایکروسافت برای ویندوز ۱۲ همین روش را در پیش بگیرد. با این حال، بهتر است که یک جدول زمانی قطعی‌ برای انتشار سیستم‌ عامل جدید داشته باشیم که توسط اعلانات آن کاربران بدانند چه زمانی امکان تست آزمایشی ویژگی ها و ارتقا به ویندوز جدید را دارند.

مطالب مرتبط  AMD  در مقابل  INTEL: بهترین CPU سال 2023 کدام است؟

مایکروسافت تاریخ انتشار و حتی اینکه  اصلاً روی سیستم عامل جدیدی کار می کند یا خیر را اعلام نکرده است. ما فقط گزارشی از Zac Bowden در Windows Central  را بررسی کرده ایم است که می گوید منابع ادعا می کنند مایکروسافت به سرعت انتشار سه سال بین به روز رسانی های اصلی ویندوز رسیده است. برطبق این گزارش میتوانیم بگوییم نسخه جدید ویندوز را در پاییز ۲۰۲۴ می بینیم، اما بازهم تعیین نظر قطعی در این موضوع بسیار زود است.

                                     آموزش ۴ روش دائمی برای حذف فایل ها از ویندوز ۱۰

ویندوز 12

ارتقاء رایگان به ویندوز ۱۲

مایکروسافت هنوز لایسنس های جدیدی را برای ویندوز ۱۱ می فروشد و هر کسی که از نسخه مجاز ویندوز ۱۰ استفاده می کند می تواند به صورت رایگان سیستم خود را به ویندوز ۱۱ ارتقاء دهد. امیدواریم که مایکروسافت همین روش را برای ویندوز ۱۲ حفظ کند.

از زمان ویندوز ۸٫۱، مایکروسافت نسخه های جدید سیستم عامل را به صورت رایگان ارائه کرده است. علت این عرضه رایگان، تبدیل شدن ویندوز به سرویس جمع آوری اطلاعات از سلایق و انتخاب های کاربران و تبلیغات جهت کسب درآمد برای مایکروسافت است. ما تصور نمیکنیم که این شیوه برای نسخه جدید ویندوز تغییر کند.

سازگاری و الزامات ورژن جدید ویندوز

ویندوز ۱۱ به دلیل نیاز به نصب ماژول پلتفرم قابل اعتماد (TPM) بر روی رایانه شخصی شما، همراه با الزامات سختگیرانه  CPU، با مشکلات زیادی روبرو شد. به گفته مایکروسافت، این کار تلاشی برای بالا بردن سطح امنیت در سراسر اکوسیستم ویندوز با هماهنگ کردن دو فاکتور امنیت مدرن و سیستم عامل مدرن بود.

مطالب مرتبط  4 جایگزین Adobe PDF Reader برای ویرایش PDF با ویژگی های رایگان بیشتر!

ما انتظار داریم مایکروسافت بتواند همان سیستم امنیتی ای را که در ویندوز ۱۱ ایجاد کرده است، برای ویندوز ۱۲حفظ کند. اگر مایکروسافت بخواهد دوباره الزامات را افزایش دهد، امیدواریم حداقل محدودیت های کمتری برای نصب ویندوز ۱۲ وجود داشته باشد. منابع مختلف و شایعات درباره الزامات مورد نیاز برای نصب نسخه جدید موارد زیر را نام برده اند:

ویندوز 12

انبوه ویژگی های هوش مصنوعی در ویندوز ۱۲

سرمایه‌ گذاری چند میلیاردی مایکروسافت در OpenAI انقلابی در تمام بخش ‌های شرکت، از ویژگی ‌های هوش مصنوعی در بینگ چت تا اسکایپ ایجاد کرده است. ما انتظار داریم که در ویندوز ۱۲، هوش مصنوعی هر قسمت از سیستم عامل حضور داشته و کاربردی باشد.

در حال حاضر برخی از ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی در مایکروسافت وجود دارد. برای مثال، ویندوز ۱۱ شامل تایپ صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی به عنوان یک ویژگی قابل دسترسی ست. همچنین هوش مصنوعی به بهبود تاری پس ‌زمینه و کاهش نویز در برنامه Teams کمک م ی‌کند.

برای نسخه جدید سیستم عامل نمی توان گفت که مایکروسافت در کجا می تواند و می خواهد که هوش مصنوعی را اعمال کند.

برای نسخه جدید سیستم عامل انتظار داریم مایکروسافت هوش مصنوعی را در Focus Sessions ، اعلان ‌ها و ابزارک ‌ها برای ارائه اطلاعات مرتبط ‌تر و ایجاد یک برنامه بر اساس الگوهای استفاده شما، به کار ببرد.

مطالب مرتبط  آپدیت ویندوز 11: مزیت ها و مشکلات
ویندوز 12

اعمال گزینه های سفارشی سازی بیشتر در ویندوز

ویندوز ۱۱ یک تغییر چهره به شدت لازم را برای سیستم عامل مایکروسافت به ارمغان آورد. گوشه های گرد، نوار وظیفه در مرکز و نمادهای به روز شده در سراسر صفحه باعث می شود ویندوز ۱۱ مانند یک سیستم عامل بسیار مدرن به نظر برسد.

ما دوست داریم در نسخه ارتقا یافته ویندوز، گزینه های شخصی سازی جامع تری را ببینیم؛ به عنوان نمونه گزینه ‌هایی برای انتقال نوار وظیفه به جهات مختلف صفحه، تغییر سبک ‌های منوی استارت و غیرفعال کردن ویژگی ‌هایی مانند ویجت ها.

اگر می خواهید ویژگی های بالقوه ویندوز ۱۲ را قبل از عرضه عمومی آن امتحان کنید، در کانال Canary برنامه Windows Insider ثبت نام کرده و عضو شوید.

                                     ۴ راه حل سریع و آسان برای آپدیت درایور ویندوز

ویندوز 12

رفرنس ها:

3 دیدگاه دربارهٔ «آیا ویندوز ۱۲ رایگان خواهد بود؟»

  1. بازتاب: 5 نرم افزار برتر بهینه سازی ویندوز را بشناسید! - سخت افزار سازان رسام

  2. بازتاب: معرفی بهترین برنامه های ویندوز در سال 2023 - سخت افزار سازان رسام

  3. بازتاب: بررسی 16 مورد از رایج ترین مشکلات ویندوز 10 و 11 + راه حل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88916789