جریمه شرکت اپل

شرکت اپل به علت پایین آوردن سرعت گوشی های قدیمی تر ۲۷ میلیون دلار جریمه شد

اگر یادتان باشد شرکت اپل در سال ۲۰۱۷ اعتراف کرد که عملکرد باتری گوشی های قدیمی تر را کم می کند.این شرکت به تازگی به دلیل عدم اطلاع صاحبان دستگاه ها درباره ی کاری که انجام می داد ۲۷ میلیون دلار جریمه شد.

در پی تحقیقات انجام شده در آن زمان اعلام شد که ارتباط مستقیمی بین بین سن باتری و عملکرد آیفون وجود دارد، همچنین اپل اعلام کرد که یک پچ برای آیفون ۶ ، آیفون ۶s ، آیفون SE و آیفون ۷ منتشر کرده است که باعث کاهش سرعت آنها شده است.در حالی که برخی ادعا می کردند که این کار از قبل برنامه ریزی شده بود این شرکت اعلام کرد که این کار برای افزایش طول عمر دستگاه ها انجام شده است.

اپل در سال ۲۰۱۷ گفت باتری های لیتیوم یون در شرایط دمایی پایین قادر به تامین نیازهای کمتری هستند شارژ باتری کمتری داشته و در گذر زمان پیر می شود که می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی دستگاه برای محافظت از قطعات الکترونی آن شود. اپل همچنین یک برنامه تعویض باتری را ارائه داد ، که در آن ۱۱ میلیون نفر به جای ۷۹ دلار قبلی ، ۲۹ دلار برای یک قطعه جدید پرداخت می کردند.

DGCCRF،موسسه رقابت و کلاهیرداری فرانسه هنوز اپل را به دلیل عدم اطلاع به صاحبان دستگاه ها مقصر دانسته و خواستار پاسخگویی آن است.که اپل می گوید این یک اقدام تجاری گمراه کننده و سهوی است.

این دیده بان در بیانیه مطبوعاتی نوشت: “در واقع DGCCRF نشان داده است که از صاحبان آیفون مطلع نشده است که به روزرسانی سیستم عامل iOS  (10.2.1 و ۱۱٫۲) که نصب کردند احتمالاً سرعت عمل دستگاه آنها را کند می کند.”

تصمیمی که در رابطه با این کار اپل گرفته شده است این است که بنری در صفحه آیفون اپل فرانسه به مدت یک ماه نمایش داده شود که باعث شده مشتریان گمراه شوند و جریمه در نظر گرفته شده را نیز پرداخت کند و اپل نیز به این تصمیم اعتراضی نکرده است.

در پاسخ به اعلامیه DGCCRF ، اپل نوشت: “هدف ما همواره ایجاد محصولات ایمن و قابل تقدیر توسط مشتریان بوده است و ساخت آیفون هایی که تا زمان ممکن دوام داشته باشند ، بخش مهمی از آن بوده است.”

کانال تلگرام رسام

صفحه اینستاگرام رسام

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : techspot021-88916789