5 ویژگی مهم در خرید سوئیچ شبکه

۵ ویژگی مهم در خرید سوئیچ شبکه

نوع ویژگی و عملکرد سوئیچ های شبکه بر اساس کمپانی سازنده آن ها متفاوت است. اما قبل از خرید سوئیچ شبکه ۵ مورد مهم و کلی وجود دارد که ما آن ها را برای شما در ادامه مطلب شرح داده ایم تا بهترین سوئیچ شبکه متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.


این ۵ مورد مهم عبارتند از:

۱)عملکرد

باید سبک عملکرد سوئیچ شبکه را در قسمت های مختلف آن مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال: مقدار سرعت سوئیچ، تعداد اتصالات پشتیبانی شده و قدرت پردازنده از مواردی هستند که شامل بخش عملکرد در سوئیچ شبکه می شوند. Latency (تأخیر) نیز یکی دیگر از ویژگی های ضروری عملکرد شبکه است. اساساً Latency، سرعت دریافت نتیجه را پس از درخواست کاربر کاهش می دهد. بنابراین، میزان حداقلی تأخیر، یک گردش کار مفید و موثر را در شبکه تضمین می کند.

5 ویژگی مهم در خرید سوئیچ شبکه

۲)تنظیمات و ساختار عملکرد هنگام خرید سوئیچ

سوئیچ شبکه ای که انتخاب می کنید باید متناسب با نیاز کسب و کار شما پیکربندی و تنظیم شود. سوئیچ های مدیریت شده گزینه های پیکربندی زیادی را ارائه می دهند، به همین دلیل است که می توانید با استفاده از آنها به راحتی مشکلات شبکه را شناسایی کنید. علاوه بر این، انتخاب نوع مناسب پیکربندی سوئیچ به شما کمک می کند تا انواع خاصی از ترافیک شبکه را اولویت بندی کنید. برای مثال، اگر دفتر شما بیشتر از ترافیک ویس به ویدیو متکی است و از آن استفاده می کند، می ‌توانید سوئیچ خود را برای اولویت ‌بندی ترافیک ویدیویی پیکربندی کنید.

مطالب مرتبط  پردازنده سرور چیست؟ | انتخاب CPU سرور مناسب

۳)میزان گسترش پذیری

همانطور که شرکت شما رشد می کند، باید سوئیچ های بیشتری را به شبکه اضافه کنید. با این حال، اگر سوئیچ ها را به درستی متصل نکنید، عملکرد شبکه شما ممکن است آسیب ببیند. در نتیجه، سوئیچ هایی که انتخاب می کنید باید از پیکربندی گروه و هماهنگ سازی شبکه پشتیبانی کنند.

۴)تعداد پورت ها

هرچه دستگاه های بیشتری در شبکه داشته باشید، به پورت های بیشتری روی سوئیچ نیاز خواهید داشت. بنابراین، یک سوئیچ با تعداد پورت هایی که شرکت شما نیاز دارد انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: سوئیچ شبکه چیست؟ | راهنمای جامع خرید سوئیچ شبکه

5 ویژگی مهم در خرید سوئیچ شبکه

۵)بررسی هزینه در زمان خرید سوئیچ

هنگام خرید سوئیچ شبکه، اگر یک بودجه مشخصی دارید باید انتخاب کنید که اولویتتان میزان هزینه آن است و یا ویژگی های سوئیچ شبکه، زیرا هرچه ویژگی های بیشتری نیاز داشته باشید، پول بیشتری باید خرج کنید! بنابراین، اندازه و نیازهای شبکه شرکت شما تعیین می کند که کدام مورد را در اولویت قرار دهید.

البته نمی توان به طور قطعی گفت که خرید یک سوئیچ گران قیمت نتایج مورد انتظار را تضمین می کند زیرا عملکرد آن ها به تنهایی برای رسیدن به نتیجه مطلوب کافی نیست.

سوالات متداول هنگام بررسی، انتخاب و خرید سوئیچ شبکه

برخی از مشکلات رایج سوئیچ های شبکه چیست؟

سوئیچ های شبکه می توانند مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشند. رایج ترین مشکلات مربوط به سخت افزار آن ها شامل خرابی برق، کابل و پورت است. مشکلات نرم افزاری سوئیچ ها ممکن است شامل خطاهای سیستم، پیکربندی نامناسب و گم شدن رمزهای عبور باشد. مشکلات سوئیچ باعث ایجاد خرابی در شبکه می شود و میزان عملکرد کسب و کار را تحت تاثیر قرار می دهد.

مطالب مرتبط  چرا خرید دیتا کارتریج برای هر سازمانی ضروریست؟

عمر سوئیچ های شبکه چقدر است؟

سوئیچ های شبکه می توانند تا پنج سال دوام بیاورند اما با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهند. در ابتدا، این کاهش بهره وری بر عملکرد کسب و کار شما تأثیر نمی گذارد اما هرچه زمان بگذرد مشهود خواهد شد. با گذشت پنج سال از عمر دستگاه، تاخیر عملکرد سوئیچ و شبکه بیشتر قابل توجه خواهد بود. در این مرحله راه حلی به غیر از تعویض سوئیچ شبکه نخواهید داشت.

آیا سوئیچ شبکه می تواند بیش از یک شبکه را مدیریت کند؟

برای اتصال دو یا چند شبکه به روتر نیاز دارید. بنابراین، سوئیچ لایه ۳ هم قابلیت سوئیچینگ و هم قابلیت routing (مسیریابی) را فراهم می کند. سوئیچ شبکه لایه ۳ شبکه های LAN یا VLAN های مختلف را با استفاده از آدرس IP آنها متصل می کند. در حالی که سوئیچ لایه ۳ این شبکه ها را به هم متصل می کند، روتر اتصال را فعال می کند.

از چند سوئیچ می توانید در یک شبکه استفاده کنید؟

تعداد سوئیچ هایی که می توانید استفاده کنید به پیکربندی multi-switch  شما بستگی دارد. سوئیچ های متعدد شبکه شما را گسترش می دهند و پهنای باند آن را افزایش می دهند. شما می ‌توانید چندین سوئیچ را به روش‌ های مختلف، از جمله cascading، clustering و stacking متصل کنید. روش Cascading  تعداد نامحدودی سوئیچ را ارائه می دهد. تعداد سوئیچ هایی که می توانید در یک پیکربندی شبکه stacked یا clustered داشته باشید محدود است.

آیا سوئیچ های شبکه مصرف برق بالایی دارند؟

میزان برق مصرفی یک سوئیچ به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل اندازه سوئیچ و تعداد پورت های آن است. اکثر سوئیچ های شبکه رایج، بین پانزده تا سی وات برق مصرف می کنند. این مقدار حدود ۰٫۷۲ کیلووات ساعت در روز است که کمتر از میزان استفاده یک تلویزیون یا سیستم کامپیوتری از برق می باشد.

مطالب مرتبط  معرفی 6 راهکار افزایش امنیت سوئیچ شبکه سیسکو
5 ویژگی مهم در خرید سوئیچ شبکه

رفرنس ها:

3 دیدگاه دربارهٔ «۵ ویژگی مهم در خرید سوئیچ شبکه»

  1. بازتاب: مزایای خرید سوئیچ شبکه برای کسب و کارها چیست؟ - سخت افزار سازان رسام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88916789