اسکرین شات اینستاگرام

همه چیز درباره نوتیفیکیشن های اسکرین شات اینستاگرام

وقتی از اینستاگرام استفاده می کنید ممکن است بخواهید مطلبی را برای دوتان خود بفرستید که برای این کار ممکن است نیاز به اسکرین شات گرفتن از آن پست،استوری یا صفحه پیام دایرکت باشد.

در هر صورت،فکر می کنید وقتی شما از پست،استوری یا دایرکت اسکرین شات می گیرید اینستاگرام به اشخاص در ارتباط با آن محتوا اطلاع می دهد یا برای آن شخص نوتیفیکیشن ارسال می کند؟ در اینجا قصد داریم همه چیز را راجب نوتیفیکیشن هایی که اینستاگرام ارسال می کند برای شما توضیح دهیم.

چرا باید کسی از یک پست،استوری یا صفحه دایرکت اسکرین شات بگیرد؟دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد که می تواند شامل این موارد باشد مثلا مطبی که شامل یک الگوی رفتاری خاص است که شما از آن اسکرین شات می گیرید تا در جای دیگری آن را به اشتراک بگذارید یا ممکن است تصویر زیبایی باشد که فکر کنید بتوان از آن به عنوان تصویر زمینه استفاده کرد همچنین ممکن است بخواهید ویدئویی از دستورالعمل یک غذا را دانلود کنید که هنگام پختن غذا بین صد ها پست دنبال آن نگردید.

استوری ها رایج ترین بخشی هستند که شما ممکن است نیاز به گرفتن اسکرین شات داشته باشید زیرا عکس و فیلم هایی که در استوری ها به اشتراک گذاشته می شود بی دوام هستند و پس از ۲۴ ساعت حذف می شوند.

حالا اگر سیاست های ارسال نوتیفیکیشن اینستاگرام را نیز در نظر نگیریم باید حفظ حریم خصوصی افراد را در نظر بگیریم مخصوصا وقتی از عکس و فیلم های شخصی افراد اسکرین شات می گیرید.

 

آیا اینستاگرام برای اسکرین شات از پست ها نوتیفیکیشن می فرستد؟؟؟

اسکرین شات اینستاگرام

خیر،اینستاگرام وقتی از پست کاربران دیگر اسکرین شات می گیرید برای آنها نوتیفیکیشن ارسال نمی کند.پست ها در اصل عکس و فیلم هایی هستند که شما در صفحه خانه یا صفحه اکسپلور می بینید.همچنین وقتی شما مستقیما از صفحه اصلی پروفایل یک کاربر نیز اسکرین شات بگیرید اینستاگرام نوتیفیکیشنی برای آن کاربر ارسال نخواهد کرد.

قابل ذکر است که اگر نمی خواهید پست های اینستاگرام را در گوشی خود دانلود و ذخیره کنید میتوانید از ویژگی نشانه گذاری اینستاگرام استفاده کنید که به شما این امکان را می دهد که پست های دلخواهتان را نشانه گذاری کنید به طوری که این عکس و فیلم ها بدون ذخیره شدن در دستگاه شما از بخش خاصی در خود برنامه اینستاگرام قابل دستیابی خواهد بود.

علاوه بر این اینستاگرام این آپشن را نیز دارد که بتوانید پست های نشانه گذاری شده خود را در گروه های مختلف دسته بندی کنید،مثلا می توانید پست های مورد علاقه خود در زمینه دستورالعمل های پخت غذا ها در یک گروه و پست های راجب سگ ها در یک گروه دیگر قرار دهید.

برای ذخیره کردن یک پست می توانید روی گزینه ذخیره پست در پایین سمت راست آن کلیک کنید و برای مشاهده پست های نشانه دار شده خود نیز می توانید در صفحه پروفایل خود بالا سمت راست روی نماد سه نوار کلیک کنید و مورد ذخیره شده ها را انتخاب کنید در این قسمت همچنین می توانید با زدن دکمه پلاس گروه های جدیدی برای پست های نشانه گذاری شده خود ایجاد کنید.

 

آیا اینستاگرام برای اسکرین شات از استوری ها نوتیفیکیشن می فرستد؟؟؟

در سال ۲۰۱۸ اینستاگرام آپشنی را به این برنامه اضافه کرد که وقتی کسی از استوری شما اسکرین شات می گرفت با ارسال نوتیفیکیشنی این مسئله را به شما اطلاع می داد.اما پس از مدتی دیگر از این ویژگی پشتیبانی نکرد و هم اکنون برای اعلام اسکرین شات دیگران از استوری هیچ نوتیفیکیشنی ارسال نمی کند.

 

آیا اینستاگرام برای اسکرین شات از صفحه پیام دایرکت نوتیفیکیشن می فرستد؟؟؟

اسکرین شات اینستاگرام

بله اینستاگرام برای گرفتن اسکرین شات از صفحه چت شخصی نوتیفیکیشن ارسال می کند البته فقط برای پیام های ناپدید شونده.یعنی اگر شخصی از پیام ناپدید شونده در یک چت شخصی اسکرین شات بگیرد برای طرف مقابل نوتیفیکیشنی ارسال می شود.

همانند استوری ها کاربران می توانند عکس و فیلم های منقضی شونده را برای یک شخص یا در یک گروه ارسال کنند اما برای شخص مقابل به جای نشانه delivered یا opened نوشته ی screenshot ظاهر می شود.

ولی از طرفی اگر از تمام صفحه های چت متن ها اسکرین شات بگیرید هیچ نوتیفیکیشنی برای شخص مقابل ارسال نخواهد شد.

حال با سایر ویژگی های مفید اینستاگرام آشنا شوید.

 

آیا اینستاگرام برای ضبط صفحه نوتیفیکیشن می فرستد؟؟؟

خیر،اینستاگرام هنگام ضبط فیلم از پست ها و استوری ها برای کاربران نوتیفیکیشن ارسال نمی کند.

جالب اینجاست که این امر در مورد پیام های ناپدید شونده دایرکت نیز صدق می کند.از این رو این یک نوع راه حل مخفیانه برای دانلود عکس و فیلم های شخصی دیگران است که به سادگی می توانید با استفاده از برنامه های ضبط صفحه از پست و استوری های مد نظر خود فیلم بگیرید و سپس از فیلم خود اسکرین شات بگیرید.

البته همانطور که قبلا هم اشاره کردیم اگر شخصی عکس یا ویدئوی حساسی را برای شما ارسال کرد شما باید به حریم خصوصی آن شخص احترام بگذارید.

همچنین به خاطر داشته باشید که اینستاگرام ممکن است در آپدیت های بعدی خود این مسئله را حل کند.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : makeuseof

 

021-88916789