چرا هنوز استفاده از نوار مغناطیسی می تواند بهتر از SSD وHDD باشد

SSD HDD TAPE

راهی حیاتی وجود دارد که دیتا کارتریج با تکنولوژی نوار مغناطیسی هنوز بتواند SSD و HDD را شکسن دهد.

نوار کاست هنوز خاطره های گرم و دل انگیزی را برای متولدین دهه ی شصت و قبل از آن زنده می کند ولی نوار های مغناطیسی خیلی وقت است که دیگر توسط چیپ های سیلیکونی و فضاهای ابری توسط آنان که می خواهند اطلاعاتشان را ذخیره کنند کنار زده شده اند.ولی تکنولوژی آنها هنوز نمرده است.

شما می توانید یک دیتا کارتریج LTO-7 که به M8 فرمت شده است بخرید و به طور عادی ۹ ترابایت و در حالت فشرده ۲۲٫۵ ترابایت روی آنها اطلاعات ذخیره کنید.

با یک حساب سر انگشتی شما در این روش به ازای هر ۱ ترابایت فضا در حدود ۱۲ برابر کمتر از یک چیپ SSD کمتر هزینه کرده اید و این در مقایسه با یک هارد سیگیت ۱۲ ترابایتی کمتر از یک چهارم می باشد.

به عبارت دیگر اگر شما قصد استفاده از یک دیتا کارتریج با تکنولوژی LTO را دارید بدانید چیزی بافث شکست این تصمیم شما در استفاده از این نوار مغناطیسی قدیمی نخواهد شد البته در بحث قیمت که هیچ ذخیره سازی به گرد پای آن هم نمی رسد.

ویژگی دیگری که تنها در این دیتا کارتریج ها وجود دارد و هیچ ذخیره ساز دیگیری از آن استفاده نمی کند فشرده سازی است که تا نرخ ۲٫۵:۱ می تواند افزایش یابد البته این کار بیشتر روی فایل های متنی عمل می کند زیرا فایل های چند رسانه ای از قبل به شدت فشرده سازی شده اند.

سرعت انتقال دیتا کارتریج ها بسیار بالاست به طوری که می تواند به ۳۰۰ مگابایت در ثنیه یا به عبارتی ۱٫۰۸ ترابایت در ساعت برسد.

دیتا کارتریج ها با استفاده از تکنولوژی نوارهای مغناطیسی برای بایگانی های بلند مدت بسیار مناسب هستند زیرا تا ۳۰ سال ضمانت عمر و بایگانی دارند .

کانال تلگرام رسام

صفحه اینستاگرام رسام

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : techradar