موتورهای جستجو دیگر کنار گوگل

گوگل برای ارائه دهندگان جستجوی دیگر در اروپا حراج برگزار می کند

پس از اینکه گوگل موظف شد امکان انتخاب گزینه های جستجوی دیگر و مرورگر را به کاربران اندرویدی اتحادیه اروپا ارائه دهد ، این شرکت تصمیم گرفته است تا حراجی را برای انتخاب ارائه دهندگان جستجوی واجد شرایط برگزار کند. سه پیشنهاد دهنده برتر  در طول مراحل تنظیم همه تلفن های هوشمند و تبلت های اندرویدی از ابتدای سال ۲۰۲۰ در کنار گوگل ظاهر می شوند.

گوگل-در-کنار-موتورهای-جستجو

پس از انتخاب کاربر موتور جستجو ، به طور خودکار به گزینه پیش فرض در کل رابط تلفن و حتی در مرورگر گوگل کروم تبدیل می شود. کاربران همچنان می توانند موتور جستجوگر پیش فرض خود را در هر زمان و پس از تنظیم اولیه تغییر دهند.

این اقدام یک پاسخ مستقیم به جریمه ۴/۳ میلیارد یورویی ضد انحصاری است که گوگل هنگامی که متهم به اجرای برنامه های جستجوی خود و کروم به عنوان پیش فرض در همه دستگاه های اندروید شد سال گذشته از طرف کمیسیون اتحادیه اروپا دریافت کرده بود.،در ماه آوریل ، Google با یک راه حل برای ارائه به کاربران خود یادآوری کرد که می توانند برنامه های جستجوی پیش فرض و مرورگر خود را در Google Play تغییر دهند.

به گفته گوگل ، انتخاب یک فرآیند حراج “روشی عادلانه و عینی است تا مشخص شود کدامیک از ارائه دهندگان جستجو در صفحه انتخاب گنجانده شوند”. روند حراج که به طور مفصل در یک پست وبلاگ شرکت ارائه شده است ، برای ارائه دهندگان جستجو از همه کشورها باز خواهد بود.

شرکت های موتورهای جستجو شرکت کننده در حراج باید حداقل مبلغ قابل پرداخت به ازای هر باری که کاربر آنها را در صفحه نمایش انتخاب می کند را مشخص کرده و ارسال کنند.

این حراج برای هر کشوری انجام خواهد شد و مهلت اعمال و ارسال پیشنهادات تا ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹ است.

شرط اصلی ورود به حراج این است که ارائه دهندگان جستجو از زبان محلی در تمام منوهای رابط کاربری خود در کشوری که متقاضی آن هستند ، پشتیبانی کنند. Google اطمینان می دهد که کلیه اطلاعات مربوط به حراج از جمله شرکت های مناقصه و پیشنهادات آنها محرمانه باقی خواهد ماند.

www.rasamco,ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : gsmarena

021-88916789