سونی سیستم تشخیص چهره لیزری را به موبایل های ۲۰۱۹ می آورد

سونی که بر بازار حسگر دوربین های حرفه ای، بدون آینه و موبایل حکمرانی می کند قصد دارد با تولید حسگر ۳ بعدی به حوزه نسل بعدی چیپ های پردازش بصری وارد شود؛ البته با راهکاری متفاوت با آنچه در آیفون ارائه شده است.

پیش از این گفته شده بود که شرکت ژاپنی قصد برنامه ریزی برای تولید حسگرهای سه بعدی در سال ۲۰۱۹ را دارد. در حالی که برای این حسگرها می توان کاربردهای متنوعی را متصور بود اما یکی از مهمترین آنها احتمالاً تشخیص چهره است اما این بار دقیق تر از نمونه هایی از جمله آنچه اپل از آن بهره می برد.

Face ID که اپل برای تشخیص چهره کاربر در آیفون ها در نظر گرفته اکنون توسط شرکت هایی از جمله هواوی و شیائومی هم تقلید شده است. این سیستم ها با استفاده از تاباندن نقطه های نوری نامرئی به کاربر، شکل چهره او را ثبت می کنند. اما راهکاری که سونی قصد استفاده از آن را دارد کمی متفاوت است.

سیستم سه بعدی سونی قرار است از Face ID آیفون پیشرفته تر باشد.

سونی می خواهد از پالس های سیگنال لیزر استفاده کند. به این ترتیب با محاسبه زمان بازگشت سیگنال ها شکل چهره کاربر مشخص می شود. روشی که سونی در نظر گرفته بسیار مشابه با سیستم پژواک یابی خفاش ها برای یافتن فاصله اجسام است.

بنا بر ادعای سونی سیستم جدید می تواند جزئیات دقیق تری از صورت کاربر ثبت کند و حتی امکان کارکرد از فاصله ۵ متری را دارد. به نظر می رسد سونی برای عرضه این فناوری به بازار بسیار جدی است؛ چرا که همین حالا هم وب سایت ویژه ای در ارتباط با سیستم تشخیص عمق را راه اندازی کرده است. در این وب سایت کاربردهای احتمالی این فناوری و نحوه پیاده سازی آن در ماشین های خودران، پهپادها، ربات ها و … تشریح شده است.

تولید انبوه سنسور ۳ بعدی سونی برای تابستان سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده و احتمال می رود این فناوری در اواخر سال جاری میلادی با گوشی های پرچمدار همراه شود.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : phone Arena

021-88916789