Tik Tok توسط نیروی دریایی ایالت متحده ممنوع اعلام شد

Tik Tok یک برنامه ی اشتراک گذاری ودیو است که اخیرا محبوبیت زیادی پیدا کرده است که اکنون به عنوان  تهدید امنیت سایبری شناخته شده است و در معرض بررسی مستمر امنیت ملی کمیته سرمایه گذاری های خارجی ایالات متحده است.

جای تعجبی ندارد که اکنون این این برنامه توسط نیروی دریایی ایالت متحده ممنوع شده است و کسانی که از دستگاه های صادر شده توسط دولت استفاده می کنند نمی توانند از این برنامه استفاده کنند.

Tik Tok اکنون به عنوان  تهدید امنیت سایبری شناخته شده است و به پرسنل نیروی دریایی دستور داده شده که این برنامه را دانلود نکنند و اگر قبلا آن را نصب کرده اند برنامه را حذف کنند و هر کسی که این ممنوعیت را رعایت نکند قادر به استفاده از اینترنت Crop نخواهد بود.

نیروی دریایی تا کنون چیزی راجب علت ممنوعیت Tik Tok نگفته است،اما سرهنگ دوم ارویا اورلند ، سخنگوی پنتاگون ، گفت که این اقدام به جهت تلاشی برای “رفع تهدیدهای موجود و در حال ظهور” انجام شده است.

علت مسدود کردن دسترسی به اینترنت Corps  ممکن است نشانگر این باشد که پنتاگون نگرانی هایی در مورد برنامه TikTok برای دسترسی به اطلاعات دیگر در دستگاه کاربر دارد ، اگرچه این موضوع فعلا فقط حدس و گمان است.

طبق گزارش دریافت شده Tik Tok تنها در آمریکا نزدیک به ۱۱۰ میلیون دانلود داشته است و اگر هر کاربر را یک دانلود در نظر بگیریم، نزدیک به یک سوم جمعیت آمریکا از Tik Tok استفاده می‌کنند و این برنامه نیز دسترسی به دوربین، گالری و انواع دیگر سنسور‌های گوشی دارد و به راحتی می‌تواند داده‌های موبایل کاربر را که توسط سرور‌های چینی جمع آوری می‌شوند در اختیار دولت چین قرار دهد.

دولتمردان ایالات متحده برنامه هایی برای جلوگیری از فناوری های ساخت خارج دارند  مخصوصا  نسبت به محصولات و خدمات ارتباطات ساخت چینی – مهمترین آنها هوآوی – موضع سختی گرفته اند.

کانال تلگرام رسام

صفحه اینستاگرام رسام

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : techspot021-88916789