ویندوز 10

مایکروسافت سیستم عامل ویندوز۱۰ را ارتقا می دهد.

مایکروسافت اعلام کرده است که روند ارتقاء رایانه های شخصی ویندوز۱۰ از آوریل سال گذشته شروع شده است و این رایانه ها به آخرین نسخه ی سیستم عامل منتقل می شوند.

مایکروسافت روز سه شنبه ارتقا ویندوز ۱۰ را با آخرین نسخه ۱۴۳ ماهه یعنی ۱۸۰۳ آغاز کرد.

مایکروسافت در اعلامیه امنیتی سلامت ویندوز خود اعلام کرد: “ما در حال راه اندازی به آپدیت ۱۰ مه ۲۰۱۹ برای مشتریانی هستیم که دستگاه های آنها در انتهای سرویس خود قرار دارند.”حفظ این دستگاه ها از هر دو جهت دریافت و پشتیبانی به روز رسانی های ماهانه برای امنیت دستگاه و سلامت اکوسیستم حیاتی است.

ویندوز۱۰ ۱۸۰۳ که در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ منتشر شده است،در ۱۲ نوامبر از لیست پشتیبانی خارج می شود.

در ماه مه مایکروسافت اعلام کرد ارتقاء اجباری در اواخر ژوئن آغاز خواهد شد.مشخص شد که رفتن از ۱۸۰۳ به ۱۹۰۳ به تعویق افتاده است.

پیش بینی شده بود که مایکروسافت در ۲۵ ژوئن به روزرسانی های خود را بر اساس جدول زمانبندی شرکت آغاز می کند.

این حرکت نشان می دهد که مایکروسافت اولین بار در ماه آوریل فرایند به روز رسانی ویندوز۱۰ خانگی و کامپیوتر های شخصی ویندوز۱۰ را آغاز کزده است.از سال ۲۰۱۵ مایکروسافت تصمیم گرفت به جای اینکه مصرف کنندگانش را مجبور به پذیرش هر ارتقاء ویژگی کند هر دستگاهی که تصمیم به دانلود و نصب آپدیت گرفت میتوانند از گزینه ی جدید download and install now که توسعه دهندگان به تازگی اضافه کرده اند استفاده کنند.

DaIN به کاربران این اجازه را می دهد که زمانی را انتخاب کنند که از یک نسخه به نسخه دیگر منتقل شوند.اگر کاربران DaIN را نیز فعال نکنند ارتقاء ویژگی های فعلی به صورت خودکار روی کامپیوتر دانلود و نصب نمی شود.در نتیجه برای اولین بار کاربران ویندوز۱۰ می توانند آپدیت ویژگی ها را بدون صرف هزینه انجام دهند.

اما مایکروسافت اجازه نخواهد داد تا نسخه ویندوز۱۰ به صورت نامحدود اجرا شود.با اشاره به امنیت وعده داده بود که وقتی آپدیت فعلی نزدیک به پایان پشتیبانی است شرکت با دانلود آخرین نسخه و دستور به رایانه برای نصب آن مداخله می کند.و این مداخله همان چیزی است که در حال حاضر مایکروسافت شروع کرده است.www.rasamco,ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : itworld.com021-88916789