لنوو اپل را پشت سر گذاشت

لنوو جدیدترین پرچمدار خود یعنی Z5 پرو را عرضه کرد. این گوشی اولین تلفن هوشمندی محسوب می‌شود که از جدیدترین چیپست شرکت کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۵۵ استفاده می‌کند. نمرات بنچمارک این تلفن هوشمند در حال حاضر در وبسایت انتوتو قابل مشاهده است و جالب اینجاست که موفق شده تا امتیاز ۳۶۸,۴۸۰ را به خود اختصاص دهد. این نتیجه به این معنیست که این موبایل توانسته همه‌ی تلفن‌های هوشمند دیگر مثل هواوی میت ۲۰ و وان پلاس ۶T و حتی آیفون XS را پشت سر بگذارد.

گوشی لنوو Z5 پرو همانطور که گفتیم از چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ استفاده می‌کند و دارای ۱۲ گیگابایت رم است. این پرچمدار از دوربین کشویی استفاده می‌کند تا بتواند با حذف حاشیه‌ی مورد نیاز برای دوربین سلفی، نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه‌ی گوشی را تا حد امکان افزایش دهد.

پیشی گرفتن اسنپدراگون ۸۵۵ از چیپست بایونیک A12‌ اپل دور از انتظار نبود. رقابت سختی که بین این دو تولید کننده‌ی قدرتمند چیپست‌ها وجود دارد در بخش‌های مختلفی از سال همیشه یکی را بالاتر از دیگری قرار می‌دهد.

اما یک موضوع که نباید آن را فراموش کنیم اینجاست که گوشی لنوو Z5 پرو اولین تلفن هوشمندی است که از ۱۲ گیگابایت رم استفاده می‌کند و تست‌های انتوتو این موضوع را نیز برای اعلام نمره‌ی نهایی مد نظر قرار می‌دهند.

علاوه بر این، چیپست کوالکام دارای پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای است و این در حالیست که چیپست مورد استفاده‌ی شرکت کوپرتینویی تنها ۶ هسته دارد. با همه‌ی این تفاسیر، رتبه‌ی اول عملکرد تک هسته‌ای همچنان در اختیار اپل و پردازنده‌اش قرار دارد.

به نظر می‌رسد شرکت سازنده قصد دارد اعلام کند که پرچمداری که پیش از سال جدید میلادی -حداقل در چین- عرضه خواهد شد، قدرتمند‌ترین تلفن هوشمند دنیاست. البته تا زمانی که پرچمداران دیگر شرکت‌ها با استفاده از چیپست مشابه وارد بازار نشده‌اند.

با توجه به اینکه قرار است پرچمداران زیادی در سال جدید از چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ استفاده کنند، احتمالا باید منتظر نمره‌های بالاتری از این چیپست نیز باشیم.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منیع : androidheadlines

021-88916789