ادغام فیسبوک، واتس اپ و اینستاگرام ؛ یکپارچه سازی اپلیکیشن های پیام رسان

ادغام فیسبوک، واتس اپ و اینستاگرام خبری است که به احتمال بسیار زیاد در اواخر سال ۲۰۱۹ و یا اوایل سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد. با ادغام پیام رسان واتساپ با فیسبوک و اینستاگرام برقراری ارتباط بین کاربران این سه پلتفرم تسهیل خواهد شد.

خبر یکپارچه سازی اینستاگرام، فیسبوک و واتس اپ را برای اولین بار نیویورک تایمز منتشر کرد و از قول مارک زاکربرگ نوشت که یکی کردن این سه پلتفرم ظاهرا در اواخر سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید. این پروژه را زاکربرگ شخصا مدیریت خواهد کرد.

اگرچه مالک هر سه پلتفرم فیسبوک است، اما سازگاری این سه پیام رسان برای آنکه کاربران آنها بتوانند با یکدیگر ارتباط راحت‌تری برقرار کنند، به همین سادگی نخواهد بود. بسیاری از پیکره بندی ها و تنظیمات باید تغییر کند تا این سه پلتفرم بتوانند با یکدیگر سازگار شوند، اما پروژه ادغام این سه شبکه اجتماعی به چه منظور انجام می‌شود؟

با ادغام اینستاگرام با فیسبوک و واتس اپ کاربران برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر دیگر نیازی به داشتن هر سه اپلیکیشن ندارند. در واقع با این طرح، دارندگان هر کدام از این اپلیکیشن‌های پیام‌رسان قادر خواهند بود بدون نیاز به دیگری به هم پیغام دهند. به عنوان مثال اگر بخواهید به دوستی در اینستاگرام یا فیسبوک پیغام بدهید، اما هیچ کدام از این دو اپلیکیشن را ندارید تنها کافی است تا پیام خود را در واتس اپ برای این دوست خود ارسال کنید، تا از محتوای پیغام شما در اینستاگرام یا فیسبوک خود آگاه شود.

با ادغام فیسبوک، واتس اپ و اینستاگرام ارتباط کاربران این سه پلتفرم تسهیل خواهد شد

خبر ادغام اینستاگرام واتس اپ و فیسبوک را نیویورک تایمز روز جمعه ۵ بهمن به نقل از منابع داخلی فیسبوک منتشر کرد و نوشت که اگر چه این پیام رسان‌ها به نوعی با هم ادغام خواهند شد، اما به طور مستقل نیز به سرویس دهی خود ادامه خواهند داد.

بر اساس گفته های زاکربرگ با یکپارچه سازی این سه مسنجر، در هر سه اپلیکیشن مبنای رمزنگاری End-to-End برای پیام ها اجرا خواهد شد تا اطلاعات کاربران بتوانند در امنیت کامل منتقل شده و حریم خصوصی آنها به بهترین شکل ممکن رعایت شود.

فیس بوک در بیانیه خود اعلام کرد که بهترین تجربه های پیام رسانی را که می توان ساخت، طراحی کرده و مردم را با قابلیت ارسال پیام سریع، ساده، قابل اعتماد و خصوصی همراهی کند.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

در تلاش هستیم تا بیشتر بین پیام رسان های خود هماهنگی ایجاد کنیم تا افراد به راحتی و از مسیرهایی ساده تر با دوستان و خانواده خود در شبکه هی اجتماعی ارتباط برقرار کنند.

در هر صورت طرح ادغام اینستاگرام با فیسبوک و واتس اپ مسائل مربوط به حریم خصوصی را در ارتباط با اینکه چگونه داده های کاربران را می توان بین سرویس ها به اشتراک گذاشت، مطرح می کند.

پیام رسان WhatsApp از کاربران جدیدی که ثبت نام می‌کنند، یک شماره تلفن می‌خواهد و در مقابل، فیس بوک و فیس بوک مسنجر از کاربران می خواهند هویت واقعی خود را ارائه دهند.

یکپارچه سازی کاربران فیس بوک و اینستاگرام با واتساپ برای کسانی که ترجیح می دهند از هر برنامه جداگانه استفاده کنند، آنها را دچار تردید کرده است.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : nytimes

021-88916789