گوگل لنز حالا می‌تواند یک میلیارد شیء را تشخیص دهد

گوگل در پستی جدید که در بلاگ خود منتشر کرد، اعلام کرد که گوگل لنز، اپلیکیشن عکسبرداری مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل حالا می‌تواند یک میلیارد شیء را تشخیص دهد. این در حالیست که سال گذشته وقتی این اپلیکیشن شروع به کار کرد، تنها قادر به تشخیص ۲۵۰ هزار شیء بود.

این موقعیت بعد از آن اتفاق می‌افتد که این اپلیکیشن با گذشت یک سال موفق شده تا قدرتمند‌تر از گذشته شود و بیشتر لیبل‌های مربوط به وسایل مختلف را تشخیص دهد. با داشتن قابلیت تشخیص متن، گوگل لنز حالا می‌تواند بهتر به نسبت به ارائه‌ی خدمات به کاربرانش اقدام کند. از طرفی غول جستجوگر دنیا اعلام کرده که با جمع آوری داده‌ها از عکس‌های گرفته شده توسط دوربین تلفن‌های هوشمند، گوگل لنز قدرتمند‌تر از گذشته شده است.

این یک میلیارد شی‌ء که گوگل لنز قادر به شناسایی آن‌هاست شامل وسایلی می‌شوند که امکان خریداری آن‌ها وجود دارد. بنابراین بعید است که در این بین بتواند کنسول‌های قدیمی سال ۱۹۹۰ یا اولین نسخه از چاپ یک کتاب قدیمی را تشخیص دهد.

علاوه بر تشخیص وسایل، گوگل لنز حالا می‌تواند افراد، نام شبکه‌های اینترنت بی سیم و اشکال هندسی را نیز تشخیص دهد. برای استفاده از توانایی گوگل لنز برای اتصال خودکار به اینترنت بی سیم، باید از لیبل درج شده روی روتر با استفاده از گوگل لنز عکس بگیرید.

این ویژگی در مراسم I/O در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و حالا ویژگی جدید اضافه شده این است که می‌توانید اطلاعات درج شده روی کارت ویزیت را در گوشی خود ذخیره نمایید.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام 

منبع : theverge

021-88916789